Home  »  AktualnościNews   »   Bieg ulicami Torunia

Bieg ulicami Torunia

Uwaga, jutro (22.10) na ulicach naszego miasta odbędzie się  toruńska triada kopernikańska 2023. Impreza biegowa rozpocznie się o 8.00 i potrwa do 15.00. Wydarzenie obejmuje maraton, bieg na 5 km i pół maraton.

  • maraton

Start pomnik Kopernika. Uczestnicy poruszać się będą ul. Różaną, Piekary, Kopernika. Z ul. Kopernika wbiegną na ścieżkę rowerową wzdłuż Al. Jana Pawła II. Ze ścieżki rowerowej wbiegną na jezdnię ul. Ślimak Getyński, Bulwar Filadelfijski , Popiełuszki, Rybaki, Popiełuszki, Bydgoską, Szosą Bydgoską – ulice te zostaną wyłączone całkowicie z ruchu drogowego. Na wysokości firmy Suder&Suder uczestnicy maratonu wbiegną na ścieżkę rowerową, którą dobiegną do Motoareny. Na wysokości Motoareny przebiegną przez ul. Szosę Bydgoską na ul. Pera Jonssona. Z ul. Pera Jonssona uczestnicy maratonu ścieżką rowerową wzdłuż ul. Łukasiewicza pobiegną w kierunku Przysieka. W Przysieku poruszać się będą wzdłuż ulicy Jaśminowej ścieżką rowerową, a następnie skręcą w ulicę Słoneczną oraz Długą. Z ul. Długiej uczestnicy maratonu wbiegną na ścieżkę rowerową do Górska, a tam drogą powiatową w kierunku Zamku Bierzgłowskiego. Stamtąd ścieżką rowerową do drogi na Barbarkę. Droga, która prowadzi na Barbarkę zostanie wyłączona z ruchu.  Z Barbarki uczestnicy maratonu pobiegną ścieżką rowerową w kierunku mety na Motoarenie.

  • bieg na 5 km

Start uczestników nastąpi na ul. Szosa Okrężna przy Centrum Handlowym Plaza. Na ul. Szosa Okrężna na odcinku pomiędzy ul. Łukasiewicza a ul. Szosa Bydgoska na jezdni zachodniej ruch odbywać się będzie bez zmian. Na czas zbiórki uczestników do momentu startu nie będzie możliwy wjazd i wyjazd z CH Plaza tj. od. g. 7.00-9.00. Uczestnicy biegu po starcie kierować się będą do ul. Łukasiewicza i Pera Jonssona (ulice wyłączone z ruchu). Po pokonaniu  wyznaczonej trasy, uczestnicy zakończą bieg na terenie Motoareny.

  • półmaraton

Start nastąpi z Motoareny. Z ul. Łukasiewicza i Pera Jonssona uczestnicy półmaratonu kierować się będą na ścieżkę rowerową w kierunku Przysieka. W Przysieku poruszać się będą wzdłuż ulicy Leśnej aż do ul. Borowikowej. Biegacze poruszać się będą po jezdni. Drogą leśną dobiegną w kierunku Nadleśnictwa Olek, a tam na wysokości drogi wojewódzkiej wbiegną na ścieżkę rowerową w kierunku Barbarki. Droga, która  prowadzi na Barbarkę zostanie wyłączona z ruchu. Z Barbarki uczestnicy maratonu biec będą w kierunku mety ścieżką rowerową.

powrót Informację wprowadził(a): admin Data zamieszczenia: 21 października, 2023